Kontrataka prieš krizę

>> 2008 m. lapkričio 25 d., antradienis

Žiniasklaida, dažnai mananti, kad efektyviausia žmonėms parduoti baimę, įsijautė į krizės paieškas kaip turi būti. Pavyzdžiui, vienas iš krizės vėliavnešių, "Lietuvos rytas" kasdien randa naujų jos įrodymo pavyzdžių, kad ir psichiatrų darbo ritmo permušimai.

Visuotiniam gasdinimui puikiai padeda ir naujosios pozicijos, visų pirma, Andriaus Kubiliaus įsijautimas į deficitų skaičiavimą, ir naujosios opozicijos, pavyzdžiui, Gedimino Kirkilo, desperatiškos pastangos išnaudoti paskutines premjeravimo dienas reitingams atitaisyti: interviu, kuriuos vis dar dalina ministro pirmininko grafiku, liejasi vien kritika, o iš paskutinių vizitų parsivežamos tik esą blogos naujienos.

Tačiau žiniasklaida jau turbūt pati baigia įsivaryti save į kampą. Todėl kyla savotiška kontraataka. Kol kas ryškiausiai tai jaučiama kultūrininkų, pavyzdžiui, Renatos Šerelytės ar Gitanos Gugevičiūtės, tekstuose. Bet tam tikra refleksija jau užsiima ir kasdienių naujienų kalviai.

Džiugu. Nuotaikų balansas išgelbėtų bent jau ką tik minėtus psichiatrus.

4 komentarai (-ų):

troy antradienis, lapkričio 25, 2008 1:50:00 popiet  

Siaubo žanras parduodamas geriau.

scania gti antradienis, lapkričio 25, 2008 1:59:00 popiet  

Nesunku šnekėti „krizės nėra“, po to šaukti „krizė viską sugriaus“, kai dauguma nesupranta, kas vyksta iš tikrųjų. Ir niekada nesužinos, kol eteryje vietos yra tik šou dalyviams :D
Beje, gali būti, kad tikroji ekonominė padėtis tikrai yra valstybės saugumo paslaptis.
Todėl ekspertai ir žinantys tyli, o meninės politikos artistai skleidžiasi :D

fanta antradienis, lapkričio 25, 2008 2:36:00 popiet  

"Žiniasklaida, dažnai mananti, kad efektyviausia žmonėms parduoti baimę, įsijautė į krizės paieškas kaip turi būti... ''Sakyčiau, ne "dažnai mananti", o "niekada nepamirštanti".

cgedas antradienis, lapkričio 25, 2008 3:07:00 popiet  

Pritariu dėl "niekada nepamirštanti" ironijos. Kita vertus, niekada nenoriu visko suabsoliutinti, nes ne visa žiniasklaida vienoda, ypač didelį pliusą čia deda internetas. Pvz palyginkim lrytas.lt ir bernadinai.lt

Rašyti komentarą

  © Blogger template Digi-digi by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP