Pasvarstymai medalių tema
>> 2008 m. rugpjūčio 12 d., antradienis
Buvau iš tų, kurie šiandien paryčiais kėlėsi stebėti rungtynių Lietuva - Iranas. Net sunku tiksliai paaiškinti, kodėl. Taip, varžovas nebuvo pats stipriausias ir ne, ne itin tikiu per visą Žemės rutulį persiduodančia energija (nors savo nuostatas šiuo klausimu reiks kada pristatyt atskiru įrašu). Vis dėlto manau, kad reikia palaikyti savo komandą. Tačiau iš to kyla daugiau klausimų, kai kuriuos netgi būtų galima pavadinti amžinais.
Ar būčiau kėlęsis stebėti boksininkų kovų? Netgi badmintonininko Kęstučio Navicko, kuris savo kovingumu jau pelnė tautiečių simpatijas ir kuriam šios dienos dvikova buvo kur kas sunkesnė ir svarbesnė? Ar jūs būtumėte kėlęsi? Jau girdžiu atsakymus: gal dėl Virgilijaus Aleknos...
Krepšinis Lietuvoje tikrai nr.1 ir susidomėjimas jam skiriamas didžiausias. Pažiūrėkite, pavyzdžiui, į liaudies tribūną ir naujienų centrą Delfi. Ten sukurtoje Pekino olimpiados rubrikoje pilna visko, tačiau trys pagrindinės kategorijos tokios: "Naujienos" (t.y. bendros), "Pekino pulsas. Olimpiados užkulisiai" ir "Olimpinis krepšinio turnyras". Arba naujoji Marijono Mikutavičiaus vedama laida "Olimpo lažybos" per TV3, kurią probėgšmais teko vakar stebėti. Kas antros lažybos - apie krepšinio rinktinę.
Todėl nenuostabu, kad krepšininkai gauna ne tik daugiausiai dėmesio, bet ir pinigų bei privilegijų. Netgi V.Alekna, objektyviai žiūrint, realiausia mūsų olimpinė viltis, prieš pat svarbiausias ketverių metų varžybas netenka treniruočių stadiono, mat jame vyksta šunų parodos. Jei krepšininkams bent šiltas vanduo iš viešbučio dingtų, atsirastų, kas čia pat jį šildytų ir kibirais neštų. Ironiškai šiame kontekste nuskambėjo, regis, dziudo imtynininko Alberto Techovo trenerio žodžiai, kai jis pasakojo, jog neturėjo apie savo auklėtinio varžovą duomenų, mat nerado jo kovų vaizdo įrašų internete....
Jokiu būdu nesakau, kad krepšininkai neverti jiems rodomo dėmesio. Juk iš tiesų ne alus, o jie mus vienija, net ir 4-ą valandą ryto. Tiesiog svarstau, ar turėtume aprėpti kuo daugiau sporto šakų, ar likti prie dabartinio varianto? Kad ir kaip ten būtų esame maža šalis ir pagal iškovotų medalių skaičių olimpinėse žaidynėse turbūt niekada negalėsime lygintis su Kinija ar JAV. Turėti savo prioritetus ir jiems skirti daugumą pastangų - vienas efektyviausių pasirinkimų. Juolab kad jei varžybose dalyvautų kokie 500 mūsų sportininkų, nespėtume visų sužiūrėti - tik rezultatus skaičiuotume. Ir vėl labiausiai domintų krepšinis.
Kita vertus, dėl dabartinės situacijos "kalti" ne vien sportininkai. Šarūnas Marčiulionis ir kompanija dar, rodos, 1993 metais sukūrė LKL, buvo modernizuota visa krepšinio talentų auginimo struktūra šalyje ir jau dabar matome rezultatus: maždaug tuo metu krepšiniu susidomėję ir pradėję sportuoti jaunuoliai ir jaunuolės laimi įvairių amžiaus grupių Europos čempionatuose. Deja, taip nėra, pavyzdžiui, futbole. 19 metų plaukikas Giedrius Titenis, Pekine maloniai nustebinęs 100 metrų plaukimo krūtine varžybose, kur užėmė 12-ą vietą, iš tiesų atliko kone stebuklą, nes normalaus baseino, kur treniruotis, pas mus nėra. Taigi galbūt reikia ne vien pinigų, bet ir tiesiog strategiškai ir kūrybiškai pagalvoti apie ateitį?
3 komentarai (-ų):
Per baidarių sportą vakar (lyg tais) ir gi kaltino valždia, kad negali įrengti dirbtinio "krioklio", kuris būtų skirtas ir sportininkams ir ekstremalas ir turistams. Gaila kol kas toks jei neklystu tik Lenkijoje yra.
O šiaip, tai reik pinigino žmogaus investicijų ir viskas susitvarkys.
Tiesą sakant, abejoju, ar verta ieškot kažkokios "išeities" - yra kaip yra - lietuviai dievina krepšinį, anglai - futbolą ir nežinau kaip galima ĮTEIGTI sau, kad pamėgtum taip karštai kokį plaukimą... Žinoma, kartais kiek ir nesmagu, kad kitos sporto šakos lieka šešėlyje, nors ir kokie geri būtų tie kiti sportininkai, bet prievarta mielas nebūsi.
Matote, šiek tiek keista tai, kad net ne sportininkų rezultatai lemia. Gali laimėti medalį, bet vis tiek niekas tėvynėje nežinos, kokią tu ten sporto šaką kultivuoji.
Rašyti komentarą